Parafia pw. Maksymiliana Marii Kolbego

Rzymskokatolicka parafia pw. Maksymiliana Marii Kolbego

parafiarudziczka

Parafia Maksymiliana Maria Kolbe

Parafia Maksymilian Maria Kolbe jest parafią katolicką. Kościół powstał na początku XVII wieku i od tego czasu zachował swoją pierwotną strukturę.

Parafia nosi imię polskiego księdza katolickiego Maksymiliana Marii Kolbe (1894-1941), który był więziony przez hitlerowców i zmarł w więzieniu.

Parafia słynie z pięknej architektury i jest domem dla wielu znakomitych artystów. Parafia czerpie korzyści z centralnego położenia w aglomeracji, co ułatwia poruszanie się środkami transportu publicznego lub pieszo.

Informacje o parafii, nabożeństwach, kościele

Parafia oferuje swoim członkom wiele usług, takich jak edukacja religijna, opieka duszpasterska, pomoc społeczna i przewodnictwo duchowe. Kościół jest otwarty 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu z mszami każdego dnia w roku.

Parafia oferuje również różne posługi, które zapewniają duchowe przewodnictwo i opiekę duchową potrzebującym.

Parafia posiada szkołę katolicką, która służy uczniom od przedszkola do ósmej klasy. Szkoła oferuje dwa różne programy studiów: program kompleksowy i program ogólny przedszkolny do klasy 3. Szkoła posiada również program przygotowawczy do college'u.

Wiele usług parafialnych świadczą wolontariusze. Życie parafialne obejmuje Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, wielokulturowe święto jednoczące parafię i jej członków, a także różne inne specjalne wydarzenia w ciągu roku.

Dla parafian:

• Spowiedzi.
  • Msze Święte.
  • Nabożeństwa chrzcielne.
  • Modlitwy za zmarłych (pogrzeby katolickie).
  • Przygotowanie sakramentalne.
  • Kierownictwo duchowe.
  • Doradztwo małżeńskie i przygotowania do ślubu.

Co mogę znaleźć na stronie?

Można tu znaleźć godziny mszy świętych, kalendarz nadchodzących wydarzeń, informacje o parafii i jej duszpasterstwie, linki do strony internetowej i stron w mediach społecznościowych oraz wiele innych. Klikając na zakładkę "Parafia" można znaleźć godziny pracy kościoła, informacje kontaktowe oraz informacje o lokalizacji.

Można również znaleźć link do zapisania się na newsletter (co jest bardzo zalecane!). Można też znaleźć zakładki dotyczące szkoły i nauczania religii. Pod tymi zakładkami można znaleźć informacje o filozofii szkoły i programie nauczania.

Znajdziesz tu także link do strony internetowej szkoły. Można tam znaleźć informacje o programach nauczania religii dla dzieci i młodzieży oraz o programach nauczania dla dorosłych.

Pierścionek zaręczynowy przed ślubem kościelnym

Brylant nie jest jedynym rozwiązaniem w przypadku pierścionków zaręczynowych. Prócz tej niekwestionowanej klasyki, coraz większą popularnością cieszą się kolorowe kamienie szlachetne takie jak: szmaragdy, topazy, rubiny, czy szafiry. Wiele osób chętnie wybiera również modele z kilkoma kamieniami, przykładowo połączenia diamentów z białymi topazami. Jeżeli decydujemy się na pierścionek zaręczynowy, możemy kierować się również jego symboliką. Kamienie które przyciągają i zatrzymują miłość to m.in. malachit, ametyst, perła, czy szmaragd.