Niedziela 1.12.2019 –

I Niedziela Adwentu

8.00 Za ++ Zofię, Gertrudę Kwoka, Gertrudę Grodoń, Mariannę Sztefler

10.30 Za ++ Wincentego, Rozalię Tomecki

15.00 Nieszpory

15.30 Za ++ Stanisława Konieczny w rocz. urodzin, jego rodziców Gertrudę i Ludwika

Poniedziałek 2.12.2019

18.00 Za ++ ojca Jerzego Kowalczyk w rocznicę śmierci, syna Zbigniewa, wnuka Dawida

Wtorek 3.12.2019

8.00 W intencji parafian

Środa 4.12.2019

8.00 Ku czci świętej Barbary w intencji górników, emerytów górniczych naszej parafii i ich rodzin oraz za ++ górników, emerytów górniczych i ich rodzin

18.00 Za ++ Józefa Podeszwa, żonę Agnieszkę, Nikodema, Marię Fojcik, syna Jana

Czwartek 5.12.2019

18.00 Do Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów

i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

Piątek 6.12.2019

8.00 W intencji czcicieli NSPJ

18.00 Za ++ Antoniego Tetla w 40 rocz. śmierci, żonę Annę, córkę Bernadettę Szromek

Sobota 7.12.2019

8.00 W intencji Róż Różańcowych i czcicieli Matki Bożej

18.00 Za ++ Franciszka Kolarczyk, żonę Zofię, brata Henryka, szwagrów Henryka i Floriana, szwagierkę Marię, rodziców i teściów

Niedziela 8.12.2019 –

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8.00 Za + Bogusława Pojda – od rodziny Mrózków, Pieczarów i Mrowców z Tresnej

10.30 Za ++ rodziców Marię, Józefa Ulczok, pokrewieństwo Ulczok, Pietryja

15.00 Nieszpory

15.30 Msza św. z udziałem klas III z poświęceniem medalików

 

Ogłoszenia:

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości.

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

3. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na probostwie.

4. Msze św. roratnie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 18.00, w sobotę o 8.00.

5. W środę zapraszam na mszę św. o godz. 8.00 górników, emerytów górniczych i ich rodziny z okazji ich święta.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.00.

W pozostałe dni tradycyjnie pół godziny przed mszą św.

7. W czwartek po mszy szkolnej zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. na comiesięczną katechezę.

Natomiast w piątek po mszy św. wieczornej swoją katechezę mają kandydaci do bierzmowania.

Obecność na tych katechezach obowiązkowa.

8. W piątek o godz. 8.00 msza św. w intencji czcicieli NSPJ.

Po niej objazd chorych, których dzisiaj zgłaszamy w zakrystii.

O godz. 18.00 msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a w kościele kolekta na potrzeby naszej parafii.

10. Obchody liturgiczne tygodnia:

– wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.

– środa – wspomnienie św. Barbary, dz. i męcz.

– piątek – wspomnienie dow. św. Mikołaja, bpa

– sobota – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK

– niedziela – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 

Plan kolędy 2019/2020:

1. Sobota 7.12.2019 – godz. 10.00

ul. Woszczycka od ul. Pszczyńskiej (cała),

ul. Drozdów, Słowików i Kwiatowa

2. Sobota 14.12.2019 – godz. 10.00

ul. Pszczyńska od Żor (cała)

ul. Słowińska i ul. Krucza

3. Niedziela 15.12.2019 – godz. 16.00

ul. Tęczowa od ul. Pszczyńskiej,

ul. Strażacka i ul. Tęczowa do ul. Napieralskiego

4. Sobota 21.12.2019 – godz. 10.00

ul. Szkolna numery parzyste od początku,

ul. Kombatantów i Pogodna

5. Piątek 27.12.2019 – godz. 15.00

ul. Barwna od ul. Kleszczowskiej,

ul. Turkusowa, ul. Barwna od Suszca

6. Sobota 28.12.2019 – godz. 10.00

ul. Szkolna numery nieparzyste od Suszca

i ul. Pawia

7. Niedziela 29.12.2019 – godz. 16.00

ul. Deszczowa od ul. Pszczyńskiej

8. Poniedziałek 30.12.2019 – godz. 15.00

ul. Napieralskiego od ul. Szkolnej

do ul. Pszczyńskiej

9. Czwartek 2.01.2020 – godz. 15.00

ul. Napieralskiego od ul. Pszczyńskiej

do ul. Baraniok

10. Piątek 3.01.2020 – godz. 15.00

ul. K. Barona od początku

i ul. Łowiecka od początku

11. Sobota 4.01.2020 – godz. 10.00

ul. Sosnowa od kościoła cała,

ul. Sieroszewskiego i ul. Goliasza

12. Niedziela 5.01.2020 – godz. 16.00

ul. Jasna od początku

13. Wtorek 7.01.2020 – godz. 15.00

ul. Wyzwolenia od Żor,

ul. Pomorska i ul. Orawska

14. Środa 8.01.2020 – godz. 15.00

ul. Targowa od domów w lesie i ul. Strzelecka

15. Czwartek 9.01.2020 – godz. 15.00

ul. Kleszczowska, Przyjazna i Wąska

16. Piątek 10.01.2020 – godz. 15.00

ul. Spółdzielcza od ul. Napieralskiego do końca

17. Sobota 11.01.2020 – godz. 10.00

ul. Baraniok od ul. Kleszczowskiej

i kolęda dodatkowa